• Свеж
Врба Крик Прес Зен Календар на wallидот

Врба Крик Прес Зен Календар на wallидот

DEN 184.00
Стока
Достапно е за нарачката

Зен е училиште на будизмот во Махајана, кое потекнува од Кина за време на династијата Танг како ланец. Овој календар ја доловува практиката за медитација со 12 живописни слики и увид во секојдневниот живот секој месец. Печатено со мастила засновани на соја на сертифицирана хартија FSC, овој wallиден календар има големи месечни мрежи кои нудат доволно простор за ноти за носење, заедно со шест бонус месеци од јули до декември 2021 година. Голем со големина од 12 "x 12", 12 "ширина x 24" кога се отвори - спакувано во заштитно завиткување на смалување. Вклучени се информации за бонус како празници, набудувања и фази на месечината (САД, Канада, Велика Британија, Австралија празници). Големи дневни простори за пишување состаноци, родендени и потсетници за настани.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата