• Свеж
Pirelli P Zero Nero All Season 235 40R W Time Fits: 2012- Ford Focus Titanium, 2017- Honda Civic Sport Touring

Pirelli P Zero Nero All Season 235 40R W Time Fits: 2012- Ford Focus Titanium, 2017- Honda Civic Sport Touring

DEN 2494.40
Стока
Достапно е за нарачката

Pirelli P-Zero Nero All-Season 235/40 R18 95/W XL 400 AA A A A At Season BSW Tire Pirelli Pzero Nero цела сезона како 235/40 R18 95 W гума : -Асиметричниот дизајн на сите сезони нуди прецизно ракување границата. Цврсто центарско ребро дава постојана и конзистентна контактна лепенка со патот, додека се потребни пократки растојанија на сопирање и нудат побрзо забрзување и во суви и во влажни услови. Четири надолжни и бројни странични жлебови го минимизираат ризикот од аквапланирање при свиоци. - Силикатната комбинирање нуди супериорен биланс на ефикасност на горивото и контрола на влажната пат. P Zero Nero цела сезона има гаранција со ограничена гаранција за носење од 45.000 милји (гаранција за километража што не е валидна за оригинална опрема). - Достапно во Run Flat Technology.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата