• Свеж
Kelly Charger GT 215 55R H Time Fits: 2013- Ford Focus SE, - Honda Civic LX-P

Kelly Charger GT 215 55R H Time Fits: 2013- Ford Focus SE, - Honda Civic LX-P

DEN 1207.36
Стока
Достапно е за нарачката

Kelly Charger GT 215/55 R16 93/H цела сезона BSW Tire The Kelly Charger GT Tire 215/55 R16/SL има спортска шема на штрајк, кој обезбедува спортски изглед и засилена влечење. M- и S-оценувани, овие гуми имаат близнаци на згрозени жлебови за засилена влажна влечење и ракување. Дизајнот на црниот засилен страничен allид им дава на овие гуми спортски изглед. Инсталација на гуми од 12 долари по гума. Кликнете овде за повеќе информации. Гаранција за облека : 50.000 милји. Тип на гума : Изведба на патници. Страничен allид : Црн страничен allид. Оценка на брзината : H. Индекс на оптоварување : 93. Превод на оценка за брзина : 130 км на час. Превод на индекс на оптоварување : 1433 фунти . одговара : 2019-20 Honda Civic DX 2021-22 Honda Civic Ex 2012 Ford Focus SEL 2000 Nissan Maxima Gle 2006-07 Volvo S60 2.5 T 1999 Mercedes-Benz E320 4 Matic 2001-03 Nissan Maxima GXE 2009 Audi A4 Quattro Cabriolet 2007-09 Audi A4 Cabriolet 2000-03 Volvo V70 T5 1997 Mercedes-Benz E320 BASE 2004 Volvo S60 2.5 T 2005 Volvo S60 2.5 T AWD 2001-03 Volvo S60 T5 1998-2001 Infiniti I30 Audi A4 22 Honda Civic Ex-L 1997-99 Nissan Maxima SE 2003-05 SAAB 45172 ARC 1997 Mercedes-Benz E420 BASE 2004-05 Volvo S80 2.5 T AWD 2003 SATURN L300 BASE 2004 Volvo V70 2.5 T AWD и повеќе-Додадете го вашето возило во нашето вклопување додаток за проверка.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата