• Свеж
Студио Акрилна Боја, 12мл, Сет На Бои

Студио Акрилна Боја, 12мл, Сет На Бои

DEN 2.33
Стока
Достапно е за нарачката

Kingart® уметник на ниво на студио акрилните бои ќе ги оживеат вашите уметнички дела. Целосен избор од 12 уникатни привлечни живописни акрилни бои на база на вода што ви овозможуваат да создадете неверојатни живописни ремек-дела. Тие се идеални за употреба од професионални уметници, како и од младиот аспирант уметник. Нашето семејство веќе три генерации ги надминува потребите на најсложените уметници и ентузијасти. Уживаме во предизвикувањето на статус кво и ставањето на нашето искуство да работи за вас. За возрасни и деца. KINGART® студио ниво акрилната боја се состои од вкупно 12 живописни бои. Секоја цевка е означена со име на боја/своч. Секоја цевка е исполнета со 12 мл (0,4 мл) акрилна боја. Kingart® студио акрилната боја е разноврсна и лесна за лежење. Бојата е кремаста и живописна. Нашите акрилни бои се мешаат, слојуваат и добро се мешаат за да произведат низа неограничена нијанса за секој проект. Создадете ѕидна уметност, портретни слики, апстракти, пејзажи, сценографии или која било од вашите посакувани уметнички креации. Одлично за уметници, тинејџери, почетници и студенти за широк спектар на површини, како што се платно, хартија, керамика, дрво, ткаенина, глина, ѕидови, нокти, занаети и многу повеќе. Kingart® Студио Акрилите се издржливи и брзо се сушат. Бојата останува на површината исклучително добро и е издржлива и долготрајна. Тој е постојан, водоотпорен и отпорен на избледување. Нашите акрили на ниво на студио се направени со квалитетен пигмент. Бојата има богат пигмент со висок интензитет кој обезбедува одлична покриеност и одржува мазност при сликање. За конзистентна текстура и долговечност, цврсто капачете ја секоја цевка по секоја апликација. Забавно, безбедно и лесно за користење нашите акрилни бои не се токсични, базирани на вода, брзо сушење, без киселина и се во согласност со АСТМ Д4236.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата