• Свеж
Ликвит Професионална Тешка Акрилна Боја На Телото, оз. Цевка, Средна Магента

Ликвит Професионална Тешка Акрилна Боја На Телото, оз. Цевка, Средна Магента

DEN 912.00
Стока
Достапно е за нарачката

Тешката Боја на Телото на ликвитекс има путер, густа конзистентност која, кога е сува, ги задржува врвовите и текстурите што ги создавате со четката или ножот за сликање. Идеален за уметници кои уживаат во импасто техники и експериментираат со димензија. Ликвитекс Професионална Тешка Акрилна Боја На Телото, 2 мл. Цевка, Средна Магента. Во согласност СО АСТМ Д4236; безбеден за едукативна употреба. Флексибилен кога е сув. Сатенска завршница.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата