• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Мала птица 212“ платно уметност од Рејчел Пакстон, бел мат, дрвена рамка

Трговска марка ликовна уметност „Мала птица 212“ платно уметност од Рејчел Пакстон, бел мат, дрвена рамка

DEN 0.33
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : Рејчел Пакстонсубјект : Animalsивотни Стил : Современа трговска марка ликовна уметност „Мала птица 212“ платно уметност од Рејчел Пакстон, Бела мат, Вуд рамка : Уметник : Рејчел Пакстон. Предмет : животни. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од дрво, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има жолта, сина и црна птица против црвена, златна и сина позадина со апстрактни обрасци и лист музика. Печатење на giclee под акрилик во рамка од дрво. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во рамка од дрво. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата