• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Балетски влечки“ платно уметност од Памела К. Пиво

Трговска марка ликовна уметност „Балетски влечки“ платно уметност од Памела К. Пиво

DEN 2601.60
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : Памела К. Бирсубјект : People Style : Modern & Modern and Contebter Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сликарство на девојче во шарени чевли со балетски пети. Истакнати бои : жолти, бели, розови, тен, портокалова што ја опфаќаат работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи, нашата линија на современи публикации нудат куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да ја подобрат вашата линија на производи или проекти . За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Слика на девојче во шарени чевли со балетски пети.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата