• Свеж
4. внатре Eco+Grande, Superbena Stormburst во живо растенија, цвеќиња од виолетова и бела лента

4. внатре Eco+Grande, Superbena Stormburst во живо растенија, цвеќиња од виолетова и бела лента

DEN 575.52
Стока
Достапно е за нарачката

Супербена Стормбурст Вербена од докажаните победници има меки виолетови и бели ленти со цути и силна навика за заостанување. Одлично во пејзажите и поголемите контејнери, овој цветач е толерантен на топлина и суша, отпорен на елени и привлекува пеперутки. Затегнувањето не е неопходно, но исечокот со остар пар ножици или градинарски ножици ќе поттикне дополнителни разгранувања, поцелосни растенија и повеќе цвеќиња. Пакување со растенија од докажани победници : Воведување на целосната годишна колекција Eco+Grande. Eco+Grande е сад за менување на играта направена од растенија. Овој сад што може да се компостира е направен од обновливи растенија од скроб, како пченка, трева и шеќерна репка одгледувана во Соединетите Држави. Еко+Гранде има хранливи материи вградени во wallидот на садот што им помага на растенијата да растат поголеми и побрзи цела сезона, доколку бидат засадени во земјата. Кога докажаните победници Ecogrande+ контејнер се отфрлаат во конзервата за ѓубре, тој природно ќе се распадне побрзо во депонијата отколку традиционалниот сад изработен со нафта. Контејнерот ќе биде помал и помал додека микробите не го трошат, претворајќи го назад во инертен органски производ. Потребно е сонце плус 4-часови. Годишните растенија се 4 инчи - високи 8 инчи на пратката. Контејнерите на Eco+Grande се 4,25 внатре. Дија и високи.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата