• Свеж
Карлсон Бенели Нова и Супер Нова Барел

Карлсон Бенели Нова и Супер Нова Барел

DEN 2719.84
Стока
Достапно е за нарачката

Висококвалитетните додатоци за пушка на Карлсон се направени за моделите Бенели Супернова и Нова. Сите буриња се конструирани од овластен челик од одделение 4140 со хромирани облоги. Моделите на отвор за ребра имаат сатен -мат сина завршница со црвена флуоресцентна предна глетка и мушка од месинг центар. Сите 18 1/2 "барели се не-вентилатори и имаат засилен предниот поглед со дополнителна мат финиш. Секоја барел доаѓа со цевка Карлсон задави инсталирани произведени од 17-4 не'рѓосувачки челик, освен моделите на цевки од задави за задави што се направени од 304 не'рѓосувачки челик со висок стрес. Подобрете ја разноврсноста и перформансите на вашата пушка со замена на пушка на Карлсон. - Заврши : S-Matte Carlsons Benelli Nova & Super Nova Barrel.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата