• Свеж
Цревото за ладење на радијаторот се вклопува во Изберете: 2014- Chevrolet SS, 2011- Chevrolet CA CA

Цревото за ладење на радијаторот се вклопува во Изберете: 2014- Chevrolet SS, 2011- Chevrolet CA CA

DEN 2.00
Стока
Достапно е за нарачката

Цревото за ладење на течноста за ладење на порти е произведено за да одговара на специфични апликации. Слично на спецификациите на OEM. Одобрено за морски апликации. Подреди за горниот, долниот, бај-премин, грејачот и другите апликации за црево за ладење. Ова ја намалува потребата за внатрешни извори во многу апликации. Meets SAE 20 R4 и 20 R3 тип EC класа Д-1 и Д-2 спецификации.Најм за оценување : -40 A F до 275 A F (-40 A C до 135 A C) во апликации за црево за ладење. Забелешка : Гејтс препорачува да ги замените стандардните уреди за црви и натоварени прстиња со Gates Power Grip (R) SB -стеги секој пат кога ќе се инсталира ново црево за ладење на течноста за ладење. -2017 Chevrolet Caprice 8 Cyl 6 L и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата