• Свеж
Денсо Свеќичка Одговара изберете: 1992-АКУРА ИНТЕГРА, 1994-ХОНДА ЦИВИК

Денсо Свеќичка Одговара изберете: 1992-АКУРА ИНТЕГРА, 1994-ХОНДА ЦИВИК

DEN 1487.84
Стока
Достапно е за нарачката

Фабриките Denso® СЕ QS9000 И iso9000 сертифицирани ширум светот, само една од многуте причини зошто нула дефекти за деловите произведени во милиони е реалност за Денсо. Добитник на престижната Награда Деминг за квалитет Во 1961 Година, Денсо помина повеќе од пет децении усовршувајќи ја технологијата и процесите, тврдење што неколку производители на автомобили можат да го направат. Denso прв пат Fit ® производите — вклучувајќи Компресори За Климатизација, стартери, алтернатори, сензори за кислород, комплети за жица за палење, пумпи за гориво, филтри за воздух Во кабината, масло и воздух, сечила за бришачи и многу повеќе — се производи изградени и тестирани на oe-стандард понуден За резервниот пазар Од Денсо. Секој од овие производи е прецизно изграден за точна замена, така што не треба да се грижите дали ќе ја извршите истата работа двапати. Денсо Свеќичка 3172.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата