• Свеж
Jarome Simestand со фиока за складирање и кабинет, француски сив

Jarome Simestand со фиока за складирање и кабинет, француски сив

DEN 2208.00
Стока
Достапно е за нарачката

Купувајте Safavieh на. Заштеди пари. Во живо подобро.Сафавие Амх колекцијата разноврсна Jarome Timestand носи иконски безвременски стил на обични ентериери. Со шик француска сива завршница на цврсто дрво од брегот и врвна фиока и понизок простор на кабинетот, Јароме нуди доволно складирање како убаво и практично парче акцент во спалната соба или дневна соба. Современиот дизајн додава шик изглед на вашиот дом. Издржлива рамка од дрво од Елм за долготрајна долговечност. Не е потребно собрание. Боја : Француска сива боја. Димензии на артикалот : 17,9 in. W x 15 in. D X 30.1 in. H. Димензии на фиоки : 12,7 in. W x 12.3 in. D X 4.7 in. H. Димензии на кабинетот : 13,65 in. W x 12.68 in. D x 17.16 внатре H. Тежина на артикалот : 28,6 фунти. Капацитет на тежина : 15 фунти. за фиока. Додатоци во фотографијата (ите) во стилот на живот не се вклучени. Забележете : Сликите и димензиите на производот на нашата веб -страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, бојата на некои артикли може да варира малку. Дрвото е природен материјал со варијации на сенка на бојата, конфигурација, ленти и структура на жито. Секое поединечно парче мебел за сафавих има карактеристични ознаки што ќе се разликуваат од примероците од фото и изложбени салони. Редовното внимание и одржувањето на финиот мебел може да ја обезбеди нејзината убавина за наредните години. Секогаш користете ги чувствуваните влошки под сите написи за да спречите обезбојување или омекнување на лак. Пластичните и гумените основи на предметите можат да обезбодат дрво. Прашина редовно со мека, сува крпа. Никогаш не користете подмачкани или третирани крпи на лакирани завршувања. Некои завршувања можат да се избришат со влажна (не влажна) крпа, проследена одеднаш со триење со сува крпа за да се отстранат отпечатоците од прстите и измамниците. За постојани места, нежно исчистете со мека крпа и раствор на вода и благ сапун, проверете дали ќе избришете суво. Користете лепило за почувствувани влошки, крајбрежни и пласмати за да го заштитите вашиот мебел.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата