• Свеж
Карат Т.В. Round Diamond Platinum Micro-Pave Bridal Wedding Band

Карат Т.В. Round Diamond Platinum Micro-Pave Bridal Wedding Band

DEN 9632.00
Стока
Достапно е за нарачката

Ветувајте дека ќе ја сакам, честиме и негуваме со овој карактеристичен свадбен бенд со дијаманти за дијаманти. 'Llе се чувствува како принцеза кога го носи овој шармантен бенд на посебен ден. Тркалезни дијаманти се микро -пас сет што дава изглед на една од искрата на континуитет. Ова стручно изработено во елегантен бел бел бел опсег, има 1/4 каратни кружни сеча со дијаманти со H-I боја и vs2-SI1 јасност. Облечете се да импресионирате со овие прифатливи свадбени бенд што ќе ви гарантира да ви даде победнички изглед за секоја пригода. Изработената детали за длабочина и димензија на стилот. Прославете го вашиот посебен ден со овој класично едноставен круг свадбена свадбена лента со дијаманти, што ја прави совршената придружба на прстенот за ангажман. Накитот е одличен начин да додадете малку едноставна боја на вашиот изглед. Достапно во различни и удобни големини 5,6,7,8 и 9. Квалитет на дијамант : H-I, VS2-SI1, Diamond Cut : Round, Diamond Setting : Micro Pave, Metal : Platinum, Metal Color : White. 1/4 Carat T.W. Round Diamond Platinum Micro-Pave Bridal Wedding Band.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата