• Свеж
Примарно злато Карат бело злато Танзанит и VS дијамантски прстен

Примарно злато Карат бело злато Танзанит и VS дијамантски прстен

DEN 11289.44
Стока
Достапно е за нарачката

Едноставно кажано, но навистина стилски, овој привлечен прстен го прикажува фацетиран кружен сина танзанит со акцент на дијаманти за јасност VS2/SI1 во 14 каратско бело злато. Овој неостварлив прстен е достапен во големината на прстот 5 и скапоцен камен тежи 0,12 CTTW. Овој прстен е совршен за секоја пригода, ден или ноќ. Метална тежина : 1,17 грамсејли Тип : Стил на фининг : Gemstone and Diamond Ringgender : Women'Smetal : Goldgold Karat : 14 karatmetal Color : Whiteband Shatte : 2mmring Големина : 5 Gemstone Детали : Тип : Танзанитбирстон Месец : Декември Колор : Bluecut : Face Ted Shape : Round Size : 3 MMWEIGHT : 0,12 CTTWQUANTITY : 1 Jewelry Поставување : Prong Diamond Детали : Јасност : VS2/Si1 Color : G-Ibirthstone месец : Април. Комплиментарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршена за чување или давање подароци. Земја на потеклото : Соединетите држави 14 Карат бело злато, скапоцен камен, дијамант.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата