• Свеж
Прстен на прстен од родител на родилки од бело злато од злато, бело злато

Прстен на прстен од родител на родилки од бело злато од злато, бело злато

DEN 1.33
Стока
Достапно е за нарачката

Укратете го прстот со едноставност и елеганција на овој прекрасен прстен. Направено од 10 карат бело злато, овој прекрасен прстен зрачи со пенлив сјај со 0,68 CTTW природен, фацетиран, овален сина сафир што претставува месец на раѓање во септември и треперливи акценти на дијаманти од двете страни за прекрасен изглед. Овој прстен доаѓа во големина на прстите 5. Метална тежина : 0,98 грамсејли Тип : Фридинг Стил : Gemmstone and Diamond Ringgender : Women'Smetal : Goldgold Karat : 10 karatmetal Color : Whiteband ширина : 1,1mmring Големина : 5 Gemstone Детали : Тип : Sapphirebirthston : Bluecut : Face Ted Shape : Ovalsize : 6mm x 4mmweight : 0,68 Cttwquantity : 1jewelry Поставување : Prong Diamond Детали : Јасност : I2 Color : I-Jbirthstone месец : Aprion Cut : Faceted Shape : Roundsize : 1.20mmweight : 0.016 CTTWQUANTS : Зелена кутија за подароци со бел лак, совршена за чување или давање подароци.Са земја на потекло : Индија 10 Карат бело злато, сафир, дијамант.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата