• Свеж
3- Карат Т.Г.В. Аметист и дијамант-акцент 10kt розово злато ореол прстен

3- Карат Т.Г.В. Аметист и дијамант-акцент 10kt розово злато ореол прстен

DEN 2.33
Стока
Достапно е за нарачката

Волшеблив симбол на вашата вечна loveубов, овој Tangelo 3-1/2 Carat T.G.W. Аметист и дијамант-акцент 10kt розово злато ореол прстен е направен во бујно розово злато. Прстенот искри со перничиња-исечени (10мм) камења од аметистички камења и заслепувачки 24 кружни, дијаманти поставени од прсти (G-H, I2-I3) по должината на страните на прстенот. Виножито од скапоцени камења е твое да го откриеш со накит Тангело. Со илјадници стилови за избор, ќе ја најдете нијансата што е соодветна за вас. Украсете се со пенлив рафал на боја. Тангело 3-1/2 Карат Т.Г.В. Аметист и дијамант-акцент 10kt розово злато ореол прстен : направен во 10kt розово злато. 1/10 карат вкупна тежина на дијамант. 3-1/2 Карат вкупна тежина на скапоцен камен. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Создадени со висококвалитетни компоненти, никогаш не мора да се соблекувате, можете да носите цело време без да се опаѓа.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата