• Свеж
Синтетичка издржливост FE11665, 25K милја Премиум филтер за масло за кертриџ за синтетички масла одговара Изберете: 2014- Jeep Grand Cherokee, 2015- Jeep Wrangler Unlimited

Синтетичка издржливост FE11665, 25K милја Премиум филтер за масло за кертриџ за синтетички масла одговара Изберете: 2014- Jeep

DEN 2.33
Стока
Достапно е за нарачката

Пристигна нашиот најдобар филтер за нафта. Филтерот за премија за нафта Fram Synthetic Endurence ™ е дизајниран за максимална издржливост. Целосно синтетички медиуми, градежништвото со тешки школки и металниот екран, обезбедуваат дополнителен долг живот на филтерот. Синтетичката издржливост на FRAM е оптимизирана за употреба со синтетичко и синтетичко моторно масло со висока километража. Филтрите за синтетичка издржливост испорачуваат 99% ефикасност на филтрацијата и максимална заштита на моторот и перформанси до 25,000 милји. Овие врвни филтри за моторно масло беа специјално развиени за употреба во современи возила и имаат потешка челична конструкција за денешниот мотор со поголем притисок. Надградете го филтерот за моторно масло со FRAM синтетичка издржливост ™ филтер денес! Филтерот за синтетичко масло со висок проток ОЕ обезбедува докажана заштита до 25.000 милји. 360 степени текстурирана зафат обезбедува површина што не се лизга за полесно инсталирање и отстранување . Совршен заптивка за заптивка без стап за заптивка обезбедува продолжена издржливост што е дизајнирана за подолги интервали на синтетичка промена на маслото . Тешка база на плочи, инженерство за да издржи мотори со поголем притисок . Fram Fe11665 Се вклопува во избор на возила Крајслер, Доџ, epип и Рам. Verify fitment. Fits Select : 2014-2018,2020-2023 JEEP GRAND CHEROKEE 6 Cyl 3.6 L 2015-2017 JEEP WRANGLER UNLIMITED 2014-2020 DODGE GRAND CARAVAN 2014 JEEP WRANGLER 2017-2023 CHRYSLER PACIFICA 2014-2022 JEEP CHEROKEE 6 Cyl 3.2 L 2018-2019,2021 Jeep Wrangler Unlimited 6 Cyl 3,6 L 2014-2016 Chrysler Town & Country 6 Cyl 3,6 L 2020 Jeep Gladiator 2021-2023 Jeep Gladiator 6 Cyl 3,6 L 2020,2022-2023 Jeep Wrangler 6 Cyl 3,6 L 2014-2023 Dodge CHALGER 6 CYL 3,6 L 2019-2023 RAM 1500 CLASSIC 6 CYL 3,6 L 2015-2023 RAM 1500 6 CYL 3,6 L 2014-2019 DODGE PRAVERY 6 CYL 3,6 L 2014-2023 DODGE DURANGO 6 CYL 3,6 L 2014-2015,2019,2023 CHRYSLER 300 C 6 CYL 3,6 L 2016-2018,2020-2022 CHRYSLER 300 6 CYL 3,6 L 2014 RAM 1500 6 CYL 3,7 L 2014-2023 Dodge Challenger 6 CYL 3.6 L 2014-2017 Chrysler 200 6 Cyl 3.6 L 2019-2023 RAM RAM меморија 2500 2019 -2023 Рам Промастер 3500 2020-2023 Крајслер Војаџер 2014-2017 Рам Промастер 1500 6 Цил 3,6 л и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фит-додаток за да проверите.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата