• Свеж
Бела свадба паникулата хидрангеа цветни листопадни грмушки со бели цути - целосно сонце за дел од сенка во живо на отворено - колекција на јужни животни растенија

Бела свадба паникулата хидрангеа цветни листопадни грмушки со бели цути - целосно сонце за дел од сенка во живо на отворено

DEN 399.84
Стока
Достапно е за нарачката

Белата свадба Hydrangea е возбудлива нова Paniculata Hydrangea од јужната колекција на животни растенија! Тоа е нов фаворит кај многу градинари благодарение на големите брилијантни кластери за бело цут во текот на летото. Тие растат на поцврсти стебла од другите слични сорти, така што гранките не се спуштаат под тежината на тешките цвеќиња. Листовите се темно зелени и имаат мат сјај. Тие обезбедуваат совршена позадина за цутите да се појават. Ова е природно компактна хидранга која достигнува 4-6 стапки високи и 3-5 стапки ширина на зрелост. Затоа, потребно е малку градинарски. Користете го како акцент во мешан градинарски кревет, примерок, во жива ограда, или како садење фондација. Харди е од зоните на УСА 4-9 и расте добро на полно сонце до делумно сонце. Засади во малку кисела градинарска почва со добра дренажа за најдобри резултати. Вода 2-3 пати неделно за првата сезона на растење. Овие бели свадбени хидранци се добро вкоренети во нивните 3 галон садови. Тие ќе имаат тенденција да бидат високи 15-20 инчи кога ќе бидат испорачани и не им се гарантира дека ќе цветаат при пристигнувањето. Зеленило : Големи бели конусни цути во лето . Зоните на УСАА : 4А - 9б. Зрела големина : 4-6 'H x 3-5' W. Изложеност на сонце : Целосно сонце до дел сенка . Почва : добро исцедена градинарска почва со богата органска материја . ѓубриво : годишно во рана пролет. Потребно за вода : Вода 2-3 пати неделно додека не се утврди. Потоа, средно . бродови од : Алабама. Пејзаж производ - не е загарантирано да биде во цут при пристигнувањето.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата