• Свеж
Tifblue Rabbiteye Busher Bush Bush Fruite -Loshing Levipous Rusk - Целосно сонце во живо на отворено

Tifblue Rabbiteye Busher Bush Bush Fruite -Loshing Levipous Rusk - Целосно сонце во живо на отворено

DEN 399.84
Стока
Достапно е за нарачката

Tifblue Blueberry Bush е исправен одгледувач кој произведува големи, цврсти, високо зачинети бобинки кои добро се држат на растението. Овошјето зрее јуни до јули. За да создадете овошје, треба да засадите повеќе од една сорта за вкрстено опрашување. Кога ја садите оваа грмушка, ископајте ја дупката двојно пошироко од тенџерето и измешајте богата градинарска почва со родната почва, а потоа оставете го горниот дел од коренот топка 1/2-инчи над нивото на земјата при пополнување на дупката со почва. Користете грануларно ѓубриво со бавно ослободување во пролет. Не е загарантирано да биде во цут или да има овошје при пристигнувањето. Бродовите заспани во зима. Зрела големина : 8'-10'h x 6'-8'w. УСА Зона : 7-9. Вода двапати неделно додека не се утврди. Јадење овошје. Разновидност на зајаци. Јадење.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата