• Свеж
Prin Hicountry HA LT245 75R 121 118S E TIRE FITS: 2014- Sportип Вранглер Спорт, jeep Wrangler Unlimited Islander

Prin Hicountry HA LT245 75R 121 118S E TIRE FITS: 2014- Sportип Вранглер Спорт, jeep Wrangler Unlimited Islander

DEN 2175.84
Стока
Достапно е за нарачката

Цела сезонска гума, Hicountry HA2 од Prinx е дизајниран за употреба на CUV, SUV и лесни камиони. Изграден со уникатна шема на шара и широк отпечаток што ја подобруваат влечење и стабилност, двојниот дизајн на теренот на Hi Country HA2 ги намалува звуците на патот за да создаде тивко, удобно возење за возачите и патниците. Наменето за употреба на CUV, SUV и лесни камиони. Изграден со уникатна шема на шара и широк отпечаток што ја подобрува влечење и стабилност. Дизајнот на двојно теренот ги намалува звуците на патот за да се создаде тивко, удобно возење за возачите и патниците. Подобрениот страничен allид ја подобрува издржливоста за подолг живот. Карактеристики наизменични блокови на шара кои го намалуваат нерамномерно абење за подолг живот. FITS : 2018-20 Jeep Wrangler Unlimited Sport S 2011-23 Chevrolet Silverado 2500 HD WT 2012-13 Ford F-150 XLT 2012-21 GMC Sierra 2500 HD SLE 2009-10 Ford F-150 XLT 2022 Jeep Wrangler Unlimited Willys 2010-19 Ford F-250 Super Duty XLT 2014 Ford F-150 Lariat 2022-23 GMC Sierra 2500 HD Pro 2011-22 Ford F-350 Super Duty Lariat 2011 Ford F-150 Lariat 2005-09 Ford F-250 Super Duty Lariat 2005-07 Ford F-350 Super Duty Lariat 2004-07 Nissan Titan XE 2020-22 Ford F-250 Super Duty XL 2011 GMC Sierra 2500 HD Denali 2008 Ford F-350 Super Duty FX4 2023 Jeep Wrangler Unlimited Freedom 2016 Nissan Titan XD Platinum Reserve 2017- 21 Nissan Titan XD SV 2009-10 Ford F-350 Super Duty Cabela's 2019-21 Nissan NV3500 SV 2012-17 Nissan NV3500 SV и повеќе-Додадете го вашето возило на нашиот фит додаток за да проверите.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата