• Свеж
Супериорен сет на завеси со цврсто затемнување од 4, 52 84

Супериорен сет на завеси со цврсто затемнување од 4, 52 84

DEN 0.67
Стока
Достапно е за нарачката

Најлесен начин за ажурирање на вашиот стил на дома е со цврстите класични модерни завеси за затемнување од страна на Супериор. Изработено од 100% полиестер со џебови на шипки или заглавие од не'рѓосувачки гром (во зависност од големината), овие завеси се издржливи и модерни во дизајнот. Нашите завеси за затемнување блокираат несакани сонце и УВ зраци, за да можете да се чувствувате поудобно во вашиот дом. Овие панели за завеси имаат цврст дизајн кој без напор ќе го истакне вашиот постојен декор за домови. Достапно во пакувања од 1 (2 панели), 2 (4 панели) и 4 (8 панели), овие завеси можат да послужат на кој било простор. Супериорен сет на завеси за затемнување : Тип на производ : Затемнување завеси. Материјал : 100% полиестер. Модел : Цврст. Стил : модерна, традиционална, обична и класична. Достапно во пакувања од 1 (2 панели), 2 (4 панели) и 4 (8 панели). Бои : хром, сива, слонова коска, светло сина боја, морнарица сина, сребрена, аква, црна, капучино, маслиново зелена, пушена пепел, мудрец, сангрија, бел слез, церулеан сина, зелена крин, мав. Креда, розова, снежна бела, wisteria. Упатства за нега : Полиестерските панели за завеси се лесно машини што се перат. Тие се избледени, брчки и отпорни на смалување. Измијте ладен, нежен циклус, смота суво, не бели, топло железо кога е потребно. Спецификација на производот : 2, 4 или 8 парчиња сет. Избледи, брчки и отпорни на смалување. Мерки на горните полите 3,74 ", мерките на дното на полите 1,96", странични мерки на полите 0,98 ". 8 груми без 'рѓа на секоја табла. Внатрешниот дијаметар мери околу 1,6 инчи и надворешниот дијаметар на околу 2,4 инчи. Затемнување; блокови до 70% од сончевата светлина и УВ зраци. Громите се цврсти и доволно големи за повеќето прачки на пазарот што го олеснуваат преместувањето на завесата . Димензии : 52 ”x 84” : долги 52 инчи широк x 84 инчи.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата