• Свеж
Hanes Originals Classic Tri-Blend Tri-Blend Long Sleeve Classic Tee

Hanes Originals Classic Tri-Blend Tri-Blend Long Sleeve Classic Tee

DEN 108.00
Стока
Достапно е за нарачката

Започнувајќи со мека, лесна маичка со три мешавини што е направено со употреба на рециклиран полиестер, ја израмнивме женската класична маица со долг ракав. Дел од нашата колекција „Hanes Originals“, оваа екипа на екипажот има заоблен полите и задниот цвест за ковертистик за дополнителен стил. Три-Бленд Jerseyерси : Полиестер-Котон-Рејон мешавина е лесна и мека на допир . се чувствува добро : Направено со дел од рециклирани полиестерски влакна . Детали за дизајн : поставена екипаж на ребра; заоблен полите со опашка од капка; Централен центар на задниот центар на обвивка . Класично вклопување : Удобно сечење што не е премногу тесен или премногу лабав . Ханес Квалитет : Двоен игла зашивање на отвори за полите и ракави . Миење на ладна вода : Ханес препорачува да го миете овој производ во ладна вода да помогне во намалувањето на употребата на енергија.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата