• Свеж
Корг Ма Ултра компактен дигитален метроном

Корг Ма Ултра компактен дигитален метроном

DEN 1263.84
Стока
Достапно е за нарачката

- Високо визуелен течен кристален нишало. - 13 различни ритами се вградени за да можете да вежбате на повеќе од патеката за кликнување. - Ритмите вклучуваат дупли, тројки, тројки со испуштени внатрешни ритмови, четворка и четворка со внатрешни удари испуштени. - Дванаесет референтни терени C4 -B4 за да се вклучите. - Прилагодлива калибрација (Hz) Опис на производот Корг МА-30 метроном има карактеристики како контрола на јачината на звукот и софистицирани ритами како што се тројки и четворица со внатрешни удари испуштени. Неговиот дисплеј со лесно гледање вклучува ладно нишало од течен кристал.com MA-30 е најновиот дигитален метроном од иновативната линија на Корг, преполна со нови карактеристики како контрола на волуменот и софистицирани ритами како што се тројки и четворица, со изоставени внатрешни удари. Ултра-портален дигитален метроном спакуван со карактеристики. Кликнете за зголемување. Течен кристален нишало за визуелно темпо референца. Вграден звучник за метроном и референтни терени. LCD дисплеј Покрај звучниот клик, MA-30 има течен кристален нишало за референца за визуелно темпо. Софистицирани обрасци на ритам 13 Различни ритами се вградени во овој електронски метроном за да можете да вежбате повеќе од само патека за кликнување. Ритмите вклучуваат дупли, тројки, тројки со внатрешни отпуштени отчукувања, четворка и четворка со внатрешни ритмови испуштени се програмирани во оваа дигитална метрономска референца. од А4 од Hz. Допрете го темпото на темпото на MA-30 се прилагодува од 40 до 208 bpm. Можете исто така да ја користите функцијата TAP за рачно поставување на темпото. Прилагодливиот јачина на звук и излезот на слушалките Прилагодете го волуменот на метрономот по ваш вкус и користете го приклучокот за слушалки, така што само можете да го слушнете звукот. Ефикасноста на електрична енергија Добијте приближно 250 часа континуирана дигитална употреба на метроном на две батерии ААА. Ултра-порта за тегови MA-30 во само 0,17 фунти. (вклучувајќи батерии), и е доволно мал за да се вклопи во вашиот џеб на 4,09 x 2,52 x 0,59 инчи (W x d x H). Што има во кутијата Корг Ма-30 Дигитален метроном, две батерии на ААА, прирачник за корисникот.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата