• Свеж
Расел момчиња чорапи, ниско сечење атлетска премија

Расел момчиња чорапи, ниско сечење атлетска премија

DEN 128.00
Стока
Достапно е за нарачката

Расел Бојс Активни перформанси со ниски лагерни чорапи се дизајнирани со супериорни технички карактеристики за да може да настапи најдобро. Чорапите се опремени со технологија за управување со влага DRI-Power 360 за брзо движење на пот, така што нозете остануваат суви. Силуетата со низок исечен лагер е совршена за обувки со понизок профил. Тесниот лак за компресија го минимизира движењето на чорапот во каналите за чевли и дишените мрежи обезбедуваат кул вентилација. Амортизацијата на зоната во области со големо влијание додава крајна удобност и апсорпција на шок. Расел Бојс ревидира чорапи со низок пресек- 3 Пак : Расел го поставува темпото кога станува збор за атлетските чорапи на момчињата . Зона за амортизирање за апсорпција на шок. Ниско сечење лагер совршен за невидливиот изглед. Се вклопува во големината на чевлите 9-2.5.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата