• Свеж
Свирете Го Како Што Е Гитара: Џејсон Мраз: Пееме. Танцуваме. Крадеме Работи

Свирете Го Како Што Е Гитара: Џејсон Мраз: Пееме. Танцуваме. Крадеме Работи

DEN 316.48
Стока
Достапно е за нарачката

Вокална линија со гитара во нотација на персоналот и таблатура; вклучува симболи на акорди и дијаграми на акорди на гитара. (Играјте Како Што Е). Неделникот за забава Го пофали третото ЦД На Мраз за неговото " пријатно лесни џемови, гитари на плажа, Рогови За Истражување И Развој и разиграно пеење."Нашата книга со песни нуди транскрипции одобрени од уметници, белешки за белешки за хит синглот " Јас Сум Твој", дуетот Колби Каилат "Среќа" и уште 10 духовити мелодии, плус вовед во изработката на албумот. Џејсон Мраз-Пееме, Танцуваме,Крадеме Работи .

Особините

Најдобрите понуди во категоријата