• Свеж
Боб Вилбер И Неговиот Познат Џез Бенд

Боб Вилбер И Неговиот Познат Џез Бенд

DEN 2.00
Стока
Достапно е за нарачката

На кларинетистот/сопран саксофонистот боб Вилбер му се придружува специјалниот гостин Сидни Беше, еден од најпознатите сопрански саксофонисти во историјата на Џезот Во Њу Орлеанс, на оваа снимка од 1949 година. Придружувајќи им се трубачот Хенри Гудвин, Тромбонистот Џими Арчеј, Пијанистот Дик Вел застана, Басистот Попс Фостер и Томи Бедфорд на тапани. Сидни пее на првите шест песни на ОВА ЦД и песните се : Без Дом, Кутија Автомобил Краток, Отпад Без Солзи, Јас Преку, Збогум, Ме Сакаш Со Чувство, Скршени Ветерница, Јаглен Црна Сјај, Слатка Грузија Браун, Моче, Кога Светците Одат Маршираат Во, Цик-Цак И Лимехаус блуз. Боб Вилбер И Неговиот Познат Џез Бенд.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата