• Свеж
Бело На Русокоса

Бело На Русокоса

DEN 0.67
Стока
Достапно е за нарачката

Нивниот 4-ти албум За Меркјури Рекордс, Вајт на Русокоса, го прикажува Тексас како соработува Со Дејв Стјуарт (Еуритмикс) и продуцентот Мајк Хеџис (Манични Улични Проповедници) за звук што е изразито Тексас и започнува комерцијален. Овој албум дебитираше на #1 во ВЕЛИКА британија-1-ви два сингла, "Кажи Што Сакаш"; И "Халоквот"; и двајцата беа Топ 10 комерцијални хитови таму. Сервисирање на модерното рок радио. Бело На Русокоса (ЦД).

Особините

Најдобрите понуди во категоријата