• Свеж
Џенел Мона-Електричната Дама-ЦД

Џенел Мона-Електричната Дама-ЦД

DEN 576.00
Стока
Достапно е за нарачката

Апартманот четири е попрометната и поизразена половина на албумот, повеќе ѕвездени и помалку фокусирани, истакнати од бопингот "Танц Апокалиптичен" и стринг баду дуетот "П. Таа сега го објавува следењето ДО 2010-ТИТЕ АРХАНДРОИДОТ, со ЕЛЕКТРИЧНАТА ДАМА. Принцот, Eryка Баду, Есперанца Спалдинг, Соланж и Мигел придонесуваат за четвртиот и петтиот апартман На Метрополата, но Не е како Јапенел Мона и нејзините соработници на Вондаленд да немаат креативна енергија. Како И НА АРХАНДРОИДОТ, звучните текстури на албумот се разновидни, а минатото и сегашноста се здружуваат за да експлодираат и да создадат воодушевувачка иднина за поп и соул музиката. Моќност до Бунтовничката Алијанса На Дроид и Екипажот Без Добивање навистина.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата