• Свеж
Џејми Џонсон-Песна ЗА ГИТАРА-ЦД

Џејми Џонсон-Песна ЗА ГИТАРА-ЦД

DEN 576.00
Стока
Достапно е за нарачката

Сѐ после тоа е прогресивно попозитивно, смирувачко и откупно. Таа рамнотежа е дел од подарокот На Џонсон. Првиот дел од тоа е многу темна и гадна приказна. Кога последен пат некој во кантри музиката издаде двоен студиски албум? Следејќи ја неговата ѕвездена снимка од 2008 година, Таа Осамена Песна, текстописецот Џејми Џонсон се враќа со амбициозната, распространета 25-песна На Гитарата. Сопствениот остварен патен бенд на џонсон се состои од играчи симбиотски сочувствителни на материјалот обезбедува поддршка, и тој им дава простор на своите музичари навистина да свират, без разлика дали станува збор за Хонки Тонк Јужна карпа или спална соба или балади од задниот трем. Двата дискови на сетот се поделени на тематски половини : Црниот Албум се однесува првенствено со потемни, посложени ситуации во животот, љубовта и загубата, А Белиот Албум се фокусира на повеќе искупителни теми. Е албум со 25 песни со тематски поврзани комплети песни наречени Цитат; Црн Албум; И Цитат; Бел Албум. Песната За Гитара е бескомпромисна. Песната На Гитарата.оригиналната идеја секогаш беше да се направи двоен албум, вели Џејми. Звукот е погруб од современата земја; доаѓа одa На Вејлон Џенингс/Хенк Џуниор/Дејвид Алан Коу. "Осамен На Врвот" е неоткриена песна На Кит Витли. Со оглед на неговата прекрасно изработена и изведена материјална и ѕвездена продукција, тој е кантри албум од 2010 година. Тоа карпи, но тоа, исто така, се тркала.како што звучи љубител на класичната Земја, тој редовно изведува стари во своите сценски емисии.2010 две цд порака од земјата пејач/текстописец. Способноста на џонсон слична на камелеон како писател и пејач, исто така, му овозможува луксуз да соработува со многу од сегашните култури на пишување во нешвил, како и ветерани, сите без да ја загрозат неговата визија како наративен текстописец. Она што е важно е што постигнува Песната За Гитара : тоа ја прави обична музиката современата земја се обидува да избрише, додека е темелно достапна модерна понуда. Песните го наоѓаат својот пат. Аргументите за Тоа дали Песната За Гитара е добра како саканата Таа Осамена Песна не се важни. Исто така, "Немирите Во Калифорнија" е непријатен одметнички број за чист опстанок, но се наоѓа на Белиот Албум. "албумот е приказна. Проверете ја насловната песна (со гостување на Бил Андерсон); скршените љубовни песни "Болка Во Срцето", "Покријте Ги Очите" и "Благодарни За Дождот"; брутално осамениот "Така Повеќе Не Те Сакам"; Мерл Хагард-под влијание "Дури И Небото Е Сино" И "Добро Утро Изгрејсонце" (кои се најдобри вокални изведби на албумот); реминисценцијата на предниот трем во "Од Страна на седиштето на вашите панталони"; тешкиот, Душевен, блуз На "Макон" под влијание На евангелието; и Огласот поблиску : "мојот пат До Тебе.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата