• Свеж
Викторино швајцарски класичен алатка за нож постави брановидни врвни врски - повеќебојни

Викторино швајцарски класичен алатка за нож постави брановидни врвни врски - повеќебојни

DEN 399.84
Стока
Достапно е за нарачката

Практичност, издржливост и класичен ергономски дизајн во еден нож за табели. Оваа нова швајцарска класична домат и ножеви со ножеви пакува шест од најдобрите лопати во една компактна колекција која е идеална за забава како што е за секој ден. Користете го во кујната за подготовка на вашиот оброк или како мултифункционално поставување на маса за здрави почетници, коркани закуски или дури и забави за вечера. Брановидниот раб се сече низ најразлични меки и тврди текстури како што се сече, а материјалот безбеден за миење садови ви овозможува да уживате во вечерата од почеток до крај. Од суштинско значење : Како господар на вашата кујна, вие ги заслужувате вистинските алатки за да ја искажете вашата креативност. Овој неопходен нож ви овозможува да доминирате во кујнските авантури за кои е потребна прецизност. Погодни за сите задачи : Ножевите на Викторинокс се дексстерозни, ергономски и универзално прилагодливи. Од класични стилови до современ изглед, нашите сечила со врвен квалитет се исклучителна комбинација на квалитет, дизајн, материјали и занаетчиство за кујната со вредности. Лесно ракување : Ние дизајниравме современа, текстурирана рачка со зафат што не се лизга-дури и кога е влажна. Овие исклучителни ножеви се пондерирани и избалансирани за лесно ракување. Сечење над остатокот : Нашите супериорни лесни сечила од швајцарски не'рѓосувачки челик обезбедуваат прецизност, стабилност и точност. Тие се лесни за чистење, екстремно остар и префект подарок за секојдневна употреба или кулинарски професионалец. Доверлив квалитет : Направено во Швајцарија; Викторинокс обезбедува животна гаранција против дефекти во материјал и изработка. Да се ​​направи животна обврска никогаш не било лесно. Не е потребно собрание, гаранција за враќање на парите.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата