• Свеж
Gimbal LED затемнено вдлабнато светло со J-Box, 7W 500lm, Airtight, ETL Energy Star, CRI 90+, 5000K дневна светлина, годишна гаранција, бела

Gimbal LED затемнено вдлабнато светло со J-Box, 7W 500lm, Airtight, ETL Energy Star, CRI 90+, 5000K дневна светлина, годишна

DEN 0.67
Стока
Достапно е за нарачката

Torchestar 3 инчен Gimbal LED затемнет вдлабнато светло со J-Box, 7 W (50 W Eqv.) 500lm, Airtight, ETL/Energy Star, CRI 90+, 5000 K дневна светлина, 5 години гаранција, бела. Интегрираната тема со 3 во 1 дизајн е лесен за инсталирање, што ви помага да избегнете комплексна инсталација, зафаќајќи малку простор во вашиот таван. . Совршено осветлување. Професионалниот дизајн на хоризонталната и вертикалната ротација на светлината на светлината и вертикалната ротација ви овозможува да можете да ја свртите и аголот светлината бидејќи треба да го пронајдете најдобриот ефект на осветлување. Покрај тоа, херметичката структура може ефикасно да спречи загреана дифузија на проток на воздух и рејтингот на ИЦ на оваа вдлабнатина светлина овозможува да биде во контакт со запаливи материјали или дури и да биде прекриена со термичка изолација, да ви донесе значително олеснување од ризикот од пожари. . Помалку употреба на енергија. Оваа сертифицирана светлина за енергетска starвезда значително ќе ја намали вашата сметка за електрична енергија кога ќе се спореди со блескаво светло. Во текот на својот долг сервисен живот од 50.000 часа, можете да заштедите до 236,5 $ по светло на вашата сметка за енергија .. Компатибилни затемнувачи. Лутрон : SCL-153 P, S-600-WH, DVWCL-153 PH, DV-600 P-WH, DVLV-600 P-WH, DVCL-153 P-WH, DVELV-300 P-WH, MRF2-6 ND-120-WH, MRF2- 6 ELV-120-WH, MACL-153 M-WH, TTCL-100 DH-WH-C, TBL03, D600 P-WH, VTELV-600 M-W-WH, NLV-600-WH, NTLV-600-WH, NT-600, NTELV-600-WH, N-600-WH, AY-600-WH, SELV-300 P. Левитон : 6681, IPI06-1 L, 6674-P, 6672-L, 6633-P, IPL06-12 A, 6631-L. Забелешка : Пролетните клипови Макс може да ја поправат светлината на дебел таван од 1 инчи .. Спецификации. Wattage : 7 W. Инкансентен еквивалент : 50 W. Напон : 120 V. Светлен флукс : 500lm. Cri> 90. Животен век : 50.000 ч. Агол на зрак : 30 °. CCT : 5000k дневна светлина. Затемнето : Да. Опсег на затемнување : 10%-100% . Работна температура : -13 ℉ -113. Водоотпорен рејтинг : влажна локација. Боја : Бела. Материјал : Метал 3 во 1 дизајн. Висока CRI над 90. ETL, Energy Star, JA8 & Title 24. Непречено затемнување. 5-годишна гаранција.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата