• Свеж
Водоотпорен целосно запечатен тврд случај за Samsung Galaxy S со пластичен заштитник на екранот за пливање, плажа, кампување, одмор на отворено

Водоотпорен целосно запечатен тврд случај за Samsung Galaxy S со пластичен заштитник на екранот за пливање, плажа, кампување,

DEN 319.84
Стока
Достапно е за нарачката

Овој водоотпорен случај има тежок, здрав TPU кој го одржува вашиот телефон безбеден и сув додека останува целосно функционален. Заштитете го вашиот телефон од снег, нечистотија, вода, шокови и капки, додека сè уште можете убедливо да го користите во секое време! Исчистете го заштитник на пластичен екран овозможува употреба на вашиот телефон додека е во случајот. Ова е совршен додаток за секој одмор или ден во задниот двор надвор од базенот, чувајте го вашиот телефон безбеден додека уживате во активности на отворено. Овие телефони се задолжителни за секој гувернер на плажа, одмор или ентузијаст за пливање! Земете го вашиот Samsung Galaxy S10 сурфање, пливање и нуркање до 6,6 стапки под вода или само опуштете се во бањата. Ве однесе низ, нечистотија, прашина, песочни бура и може да издржат кал, храна и фино градежен прашина. Водоотпорен до 6,6 стапки (2 метри) под вода до IP-68 стандарди. Целосно запечатени од минутни честички од прашина. Дизајниран за воен стандард (MIL-STD 810 F-516) и тестиран за да издржи 6,6 стапки (2 метри) капки и шокови. Кристално чиста анти-рефлексивна оптички стаклени леќи за слики со висок квалитет. Системот за подобрување на звукот го подобрува квалитетот на аудио. Надворешни димензии : 6,9in h x 3,5in l x 0,6in w. Обичај направено за Samsung Galaxy S10.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата