• Свеж
Империјална 1 20CT TDW дијамантска азбука y приврзоци ѓердан во сребро сребро

Империјална 1 20CT TDW дијамантска азбука y приврзоци ѓердан во сребро сребро

DEN 367.84
Стока
Достапно е за нарачката

Desireелбата да се додаде допир на персонализација, оставајќи белег на идентитет, е вечна. Оттука, иницијалите никогаш не се надвор од мода. Однесувајте се кон себеси или вашите најблиски на искра на овој ѓердан од приврзок за азбука со дијаманти. Овој ѓердан се одликува со азбука "y " направена во сребро, украсена со треперливи тркалезни дијаманти. Овој приврзок се суспендира од 18-инчен кабелски ланец што се обезбедува со затворач на пролетниот прстен. Сјајни со тркалезни дијаманти во вкупна вредност од 0,06 CT и завршени до светла полирана сјај, овој почетен ѓердан од приврзокот за дијаманти е секојдневен изглед кој добро се спарува со која било облека. Идеално да се надари, ова елегантно парче дијамантски накит бродови спакувани во прекрасна кутија за подароци, заедно со крпа за чистење. Ние сме производител на овие производи и користиме само оригинални природни дијаманти кои се во согласност со процесот на Кимберли, осигурувајќи дека сите дијаманти се извори од одговорни извори кои не финансираат какви било конфликти што значи дека тие се без конфликт. Тежините на дијамантскиот карат (Ct.) Претставуваат приближна вкупна тежина (T.W.) на сите дијаманти во секоја поставка и може да варираат во опсегот на толеранција. Спецификација на производот : Димензија на производот : 20,65мм (должина) x 14.30mm (ширина) x 2.10mm (дебелина) Тип на ѓердан : Стил на приврзоци за приврзоци : Почетна / Алфабечаин Тип : Кабелски лангин Должина : 18 инчи (16 " + 2 " Екстендер) Дијамант почетен приврзок ѓердан за жени Метал Спецификација : Метал Тип : Стерлинг сребрена чистота : S925 Metal Боја : Спецификација на бел дијамант : Камен Тип : Дијамантдиамонд Тежина : 1/20 Метод на создавање Carat Diamond : Natural Diamond Color : H-Idiamond Clarit : Prong Вклучено во кутијата : кутија за подароци и крпа за полирање Империјал 1/20 CT TDW дијамантска азбука y приврзоци ѓердан во стерлинг сребро.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата