• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Елакала паѓа западно и платно уметност од Алан Мајхрович

Трговска марка ликовна уметност „Елакала паѓа западно и платно уметност од Алан Мајхрович

DEN 399.84
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : Алан МајхровичСубјект : Пејзаж-апестит : Модерни и современи производи Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има водопад што се тркала во поток. Истакнати бои : сива, црна, зелена, бела, кафеава портфолио на диви јаболка/фотографија ги прикажува колаборативните напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Водопад се тркала во поток.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата