• Свеж
Акцент на сафир и дијамант Стерлинг Сребрен цветен прстен

Акцент на сафир и дијамант Стерлинг Сребрен цветен прстен

DEN 1248.00
Стока
Достапно е за нарачката

Овој беспрекорен прстен е младешки, инспиративен и елегантен сите во еден за да одговараат на многуте личности кои уживаат да носат малку искра во текот на целиот ден. Природните сини сафири создаваат градина за две полу-цвеќиња да се одморат. Создадените бели сафири претставуваат чисти цветни ливчиња со поголеми единечни сини сафири кои означуваат силен, смел центар што живее во јадрото на секоја жена. Двата рабови крива навнатре за да додадат дополнително ниво на длабочина на овој неверојатен дизајн. Овој прстен е направен од 925 Стерлинг сребро со мазна висока полирана завршница за дополнителен сјај! Овој прстен е дизајниран од SL колекција со порака. Со создавање накит што е прекрасен внатре и надвор, пораката на SL Collection се открива преку скриен кафеав дијамант (0,02 CT) поставен во тресењето на овој прстен за да ги зајакне жените да ја откријат својата внатрешна сила, моќ и убавина. Овој прстен има затворена под-галерија за удобност со поставка со два тони, истакнувајќи го логото на SL Collection SL во 18 K цврсто жолто злато. „Заедно можеме да го инспирираме светот да го цениме дијамантот во себе“. - С.Л. SL колекција Сафир и Дијамант Акцент Стерлинг Сребрен цветен прстен.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата