• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Чудна ноќ“ платно уметност од Филип Саинте-лауд

Трговска марка ликовна уметност „Чудна ноќ“ платно уметност од Филип Саинте-лауд

DEN 1.33
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : Филип Саинте-Лаудсубјект : Пејзаж-апестит : Скандинавскопроизвод Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има дрвја искапени во светло зелено светло што го разгледуваат ноќното небо. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Филип Саинте-ладил „Чудна ноќ“ платно уметност.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата