• Свеж
Анолон се искачува тврдо анодизирана тава за пржење, бронза,

Анолон се искачува тврдо анодизирана тава за пржење, бронза,

DEN 399.52
Стока
Достапно е за нарачката

Подигнете го вашето искуство за готвење на нови височини со Anolon Ascend Hard Anodized Nonstick Cookware. Оваа беспрекорно дизајнирана тава за пржење што не се вметнува, има екстра-засилен не-статичар во внатрешноста и надвор што издржува гребење, чипување, пилинг и абење. Тешката, тврда анодизирана алуминиумска конструкција со густа база од не'рѓосувачки челик од работ до раб, испорачува брза, дури и топлина, и за разлика од обичните тави за не-стилот, е дизајнирана да го задржи маслото во средина, директно под храна, така што тие не се залепуваат за Неверојатно дури и готвење. За домашните готвачи кои не се воздржуваат, оваа разноврсна тава за готвење е безбедна печка до 500 ° F и е погодна за сите петоти, вклучително и индукција. Гответе го исполнувањето со удобна, дво-тонска, рачка за престој, која има целосно испуштено двојно занишано врски и безбедносни мијалник, внатре-излезен не-стисок што лесно се брише чиста за да го одржува вашиот прибор за готвење да изгледа понов, подолго. Anolon Ascend : Размислено изработена прибор за готвење за вистински трансцедентно и исполнето искуство за готвење. Зголемена изведба на нестепење : Нема стап, без гребење, лесна чиста. Стоп за храната да не лепи и да гори со екстра-засилен не-стисок внатре и надвор што издржува гребење, чипување, лупење и носење за тава за пржење што ја чисти и одржува лесно и убаво . Премиум издржливост : тврда анодизирана цврстина со густа, работ до -Ед -не'рѓосувачки челик база за не -статичар што работи на кој било шкаф, вклучително и индукција. Плус разноврсноста да се оди во рерна безбедна до 500 ° F . Дизајн со разлика : За разлика од обичните тави за пржење на не -стилот, Анолон Асцеден е дизајниран да го задржи маслото во средина, директно под храна, така што тие не се држат за неверојатно дури и готвење , додека поголемите површини за готвење се подготвени за рецепти што одат до крај . Подготвени за истражување : Премиум не-стабилна тава за искуствениот домашен готвач има дво-тон, рачка за живеење што обезбедува лесен зафат за флип, врв и Фрли . возвишено готвење : Заврзниците се обложени со лесен чиста не-чиста за да се обезбеди целосно мазна површина за готвење, а тавата за пржење е машина за миење садови безбедна за вкупна погодност . Ограничена гаранција за доживотно време.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата