• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Црвено вино колаж на бело“ платно уметност од Мајкл Кларк

Трговска марка ликовна уметност „Црвено вино колаж на бело“ платно уметност од Мајкл Кларк

DEN 2.67
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : Мајкл Кларксубјект : Кујностил : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има илустрации на шишиња со црвено вино, грозје и трупци. Мајкл Кларк е роден во Аир, Шкотска 1959 година. Студирал на колеџот за уметност во Единбург од 1979 - 1983 година. Aубовта кон филмот го натерало да работи за БиБиСи во Глазгов шест години. Кога се пресели во Лондон во 1989 година, работел како хонорарен уметнички директор и илустратор; Тој, исто така, почна да се слика повторно со многу успех. Тој имал многу соло и мешани претстави со галерии во Лондон, Единбург, Глазгов, Сафолк, Норфолк и Оксфорд. Мајкл, неговата сопруга Карен и нивните три деца се вратиле во Шкотска во 1999 година. Тој сега слика од своето студио во Аиршир, кое гледа на реката Доон. Без разлика дали тоа е современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стилот, ликовната уметност во трговска марка нуди разновидност на разновидност на разновидност на разновидност на разновидност на разновидност на разновидност на разновидност на разновидност Висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до зачудувачки пејзажи, во асортиман на големини што сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба до дневната соба, па дури и канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Мајкл Кларк „Црвено вино колаж на бело“ платно уметност.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата