• Свеж
Хипер тежок грејач на просторот за комунални услуги од 1500W

Хипер тежок грејач на просторот за комунални услуги од 1500W

DEN 2.33
Стока
Достапно е за нарачката

Хипер тешкиот грејач со електричен простор со 2 сетови со тешки 2-поставки со црна боја со термостат е совршена опција, кога ви треба дополнителна топлина. Се загрева брзо и доаѓа со ниска и голема поставка за моќност. Покрај 2 поставки за топлина, постои и поставка само "вентилатор само што обезбедува ладен проток на воздух доколку е потребно. Овој грејач на електрична енергија со мала тежина, мала големина и вградена рачка за носење овозможува лесен транспорт каде и да е потребен грејач. Овој грејач може да се користи во вашата гаража, работилница или каде било во затворено. Светлината означува кога грејачот е вклучен и работи. За безбедност, грејачот е опремен со функција за исклучување на прекинувачот и автоматско исклучување во случај единицата да се прегрее, обезбедувајќи дополнителна безбедност и сигурност. Покрај тоа, две овие две безбедносни карактеристики, грејачот останува кул на допир кога работи. Механичка контрола и далечински управувач не се вклучени за едноставна работа. Овој грејач се препорачува за простории до 160 квадратни метални конструкции за дополнителна издржливост. Прилагодливиот термостат овозможува лесна контрола на температурата. Воздухот присилен од вентилатор. Голема рачка за лесно носење. Светлината означува кога грејачот е вклучен. Големина на производот : . Грејачот останува кул на допир. 1 година ограничена гаранција. Не е потребно собрание. Заштитни карактеристики на место за да се спречи прегревање. 2 Поставки за топлина. Опремена со функција за исклучување на прекинувачот за безбедност. Препорачано за употреба во затворен простор.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата