• Свеж
Нурисон Долна Југозападна Исечена Жолта Боја 3'6 5'6 Област Килим

Нурисон Долна Југозападна Исечена Жолта Боја 3'6 5'6 Област Килим

DEN 959.84
Стока
Достапно е за нарачката

Племенските влијанија, топлите сончеви бои и секојдневната удобност на тепихот со рамна површина за ткаење ја дефинираат привлечноста на Нашата Колекција Баја. Овие колекционерски килими за современа област се идеални за модерната просторија, како и за традиционалните и еклектичните простории. Племенските дизајни ги референцираат мароканските, икат и килимските трендови во домашниот декор. Прекрасно произведени со природни памучни влакна, овие стилски теписи со нивните возбудливи комбинации на бои и завршна обработка на раб нудат изглед на рачно изработени, занаетчиски ткаења по таква прифатлива цена, можете да се препуштите на множители. И, тие се реверзибилни! Внесете кул, секојдневна атмосфера во вашиот дом со живописната Колекција Баја. Прекрасните медалјони на икат со цик-цак рабови создаваат динамична племенска шема на овој тепих под влијание на мароко. Дел Од Колекцијата Баја, таа е убаво ткаена во рамно ткаење, килим стил на чисти, природни памучни влакна. Зачудувачки во мешавина во боја од мандарина и тиркизна боја на слонова коска и сива; ситно реси; и реверзибилен за дополнително абење. Племенски бендови и дијамантски обрасци во жолта, тиркизна и слонова коска. Автентични килим ткаат изградба. Добро се држи во области со густ сообраќај. Флексибилен грб, лесен за преклопување и тркалање. Килим рампа препорачува. Рачно изработените килими се уникатни уметнички дела и ниту еден од нив не е ист. Боите може малку да се разликуваат. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата