• Свеж
Барска Водоотпорен Блекхок Двоглед

Барска Водоотпорен Блекхок Двоглед

DEN 799.84
Стока
Достапно е за нарачката

Двогледот блекхок 12х42 е тврд, 100 проценти водоотпорен и двоглед отпорен на магла, дизајниран да се справи со широк спектар на активности на отворено, како што се набудување птици, пешачење и набудување на природата. Со компактен дизајн на призмата на покривот, целосно обложена оптика и стакло ЗА призма БАК-4, двогледот Блекхок е доволно компактен за лесно да се лизне во поголем џеб или мало пакување за лесно носење и гледање слики кои се остри и јасни. Цврстиот заштитен гумен оклоп со ново додаден зафат за сечење дијаманти обезбедува сигурно држење додека го штити двогледот од тешка употреба. Поддржан Од Ограничена Доживотна Гаранција. Вклучува торбичка за носење, ремен за вратот и крпа за леќи.• 5.71 х 3.15 х 7.48.• Зголемување 12х.• призма тип Покрив.• Призма Стакло Бак-4.• Излез Ученик 3,5 мм.• Оптички Слој Мулти Обложени.• Центар За Фокусирање На Системот.* Видно поле 252/84 • * Затвори Фокус (ft/m) 6.6/2 • • Олеснување на очите 17мм• * Продадени како 1 секој. Барска Оптика Блекхок Двоглед.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата