• Свеж
Астон Калантија Апстрактни Потресени Област Килим, Слонова Коска Сина, 3' 5'

Астон Калантија Апстрактни Потресени Област Килим, Слонова Коска Сина, 3' 5'

DEN 588.48
Стока
Достапно е за нарачката

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Колекцијата На Килими астонмодерната Апстрактна Област Ruмодерната уметност станува во тренд декор на подот во Колекцијата Астон Од Сафавиех. Истакнувајќи кул сини, сиви и тонови на слонова коска во своите примамливи апстрактни обрасци и текстуриран исечен куп, овие трендовски подни облоги пренесуваат чувство на органска енергија во современите простори за живеење. Килимите на астон се наѕираат со моќност користејќи меки, издржливи синтетички предива за трајна убавина и удобност. Овие квалитети ги прават килимите Астон совршен додаток во вашиот дом. Боја : Слонова Коска/Сина. Големина : 3 'х 5'. Моќта Се Појави Во Индија. Висина купот : 0.38 во. Полипропилен. Подлога од јута, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се спречи поместување и лизгање. Внатрешна Употреба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме. Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; назад-тркалање или обратно тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на наборите во тепихот во вашата област; дозволете доволно ти. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата