• Свеж
Заштитен знак Ликовна Уметност Куполата Платнена Уметност Од Иѕузепе Торе

Заштитен знак Ликовна Уметност Куполата Платнена Уметност Од Иѕузепе Торе

DEN 2.67
Стока
Достапно е за нарачката

Уметник : Џузепе Торесубјект : Архитектура Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има Купола на врвот на зградата од левата страна на рамката.Сакам да патувам, и јас сум подготвен да работам насекаде во светот за да ги подобрам моите вештини и да работам со луѓе кои ја имаат истата страст. Особено ме интересираат пејзажи и градски пејзажи, но сакам и портрети за ноќевање со појадок и астро фотографија. Јас сум ноќен стрелец, ги сакам боите, расположението на ноќното светло и сакам да одам со мојот статив, сам во темнината Giclee (jee-clay) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. Купола на врвот на зградата од левата страна на рамката.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата