• Свеж
- ЗАМЕНА НА ДЕЛОВИ за 1998-Лексус Гс Филтер За Моторно Масло

- ЗАМЕНА НА ДЕЛОВИ за 1998-Лексус Гс Филтер За Моторно Масло

DEN 391.84
Стока
Достапно е за нарачката

1998-2000 Lexus GS400 МОТОРНО Масло Филтер БЕЛЕШКИ Спин-На Подмачкување Филтер Производител Ое Препорачува Промена На Маслото Интервали Години : 1998 1999 2000fits Мотори : Атрибути На Производот : Антидраинбеквалв : Да Beta Ratio : 2/20=6/20 Rurspressure : 275 Bypassvalveseting : 8-11 Класа : Тип На Должност : Ld flowr : 7-9 Gpm Висина : 3.404 ВНАТРЕШЕН Дијаметар ВРВОТ : Затворен Медијатип : Подобрена Целзиусови Микрон : 21.00 надворешен Дијаметар врвот : 2.921 стил : Спин-на Подмачкување Филтер Treadsize : 3/4-16 Оди-Делови Доживотна Гаранција. Ги исполнува или Надминува сите барања за владини стандарди за безбедност. Оем Квалитет По Попуст Цени-висок квалитет и гарантирано ќе одговара. Одговара Изберете : 1998-2000 LEXUS GS и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата