• Свеж
oneOone Полиестер Ликра Ткаенина Лисја

oneOone Полиестер Ликра Ткаенина Лисја

DEN 0.67
Стока
Достапно е за нарачката

✤ Материјал : Полиестер Ликра/ Спандекс (95% Полиестер 5% Спандекс) ✤ Ширина : 56 инчи широк (142 см) 4 Начин Се Водат✤ ГСМ : 200 ГСМ Предиво Брои : 40Д*40Д Feature Функција : Влага Фитинг Суво Одговара Смалуваат Отпорни Не Чиста. Употреба : Широко Се Користи Во Фустани Со Активно носење врвови танцови облеки облека хеланки и многу занаетчиски проекти! ✤ Нега за перење : рачно миење одделно во ладна вода благ детергент. Не се применуваат на тоа хлор белило или омекнувач. Не тријте ткаенина заедно. Лежеше рамно за да се исуши не се стега. Не пеглајте и не чистете. Реклами За Бренд : one Oone е едношалтерска продавница за сите љубители на ткаенини кои бараат различни материјали од ткаенина што ги користиме gots (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило 95% Полиестер 5% Спандекс 4 Начин На Истегнување. Спандекс познат и како еластан или ликра е синтетичко влакно најпознато по својата еластичност. Кога се комбинира Со Полиестерски спандекс прави совршена ткаенина за употреба во активно абење бидејќи спандексот е растеглив и може да ја задржи својата оригинална форма и полиестер. Широко Се Користи Во Активни фустани врвови танц облека облека хеланки и многу занаети проекти!. "Продадени во 1 Двор (40"" или 100 см) чекори. Нарачувањето на повеќе Дворови со ист дизајн ќе резултира со една количина што постојано работи во максимална можна должина.". Печатење : ние користиме готс (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба. Нега за перење : рачно миење одделно во ладна вода благ детергент. Не се применуваат на тоа хлор белило или омекнувач. Не тријте ткаенина заедно. Лежеше рамно за да се исуши не се стега. Не пеглајте и не чистете.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата