• Свеж
2.62 кт принцеза сече сино симулирани танзанит 18к бело злато годишнината ангажман камен прстен големина 5

2.62 кт принцеза сече сино симулирани танзанит 18к бело злато годишнината ангажман камен прстен големина 5

DEN 6687.68
Стока
Достапно е за нарачката

Клара пучи дизајнер накит изработен во Сад. направено да трае цел живот, совршено за секоја пригода, вклучително И Ангажмани,. Денот на вљубените, Годишнини, Предлози, Божиќ, Родендени, Денот На Мајката,. или Дипломирање. Испорачано во нашата Бесплатна Кутија за Подароци и сместено. вашиот избор на цврсти 14k или 18k автентицирани печат злато; секој. предметот е дизајниран, произведен и продаден исклучиво Од Клара. Пучи, загарантиран да биде вистински, без конфликти и придружуван. Со Нашата Автентичност Картичка. Нашето персонализирано ласерско гравирање. идеален е за секој спомен, подарок или спомен. А 60-ден кавга слободен враќање. опцијата се нуди Со Ограничена Доживотна Гаранција за. сите предмети, покривајќи оштетени, обезбоени или заматени камења; заменети без. полнење. Страничните камења се премиум руски Симулирани Дијаманти,. имитирање на појавата на откопани дијаманти. Лабораторија создадена и извори природно, Симулираните Скапоцени Камења личат. вистински скапоцени камења со еден или повеќе својства. Симулирани скапоцени камења опфаќаат зелена,. 100% еколошки метод за создавање. . ** Сите барања за гравирање мора да бидат доставени веднаш. по или за време на исходот, испратете ни е-пошта директно на информации@ (максимум. од 6 карактери за текст) * * Симулиран Син Сафир : Богат со боја, носен поради неговата способност да ослободува емоционално и ментално страдање бидејќи привлекува среќни расположенија, потопувајќи ве во светлина. Роден камен во септември. Симулиран Александрит : Се Смета за скапоцен камен во петокот, роден камен во јуни и 55-годишнина од бракот скапоцен камен. Симулиран Смарагд : Роден Камен На Мај, изведен од грчкиот збор "смарагдус" што значи зелен. Се верува дека му дозволува на носителот увид, просперитет и вистинска љубов. Симулиран Руби : Познат од Древниот Египет како скапоцен камен На Египетската божица на војната. Бојата на љубовта и страста, заедно со богатството и просперитетот. Рече дека ја имитира срцевата Чакра. Родниот Камен на јули. Симулиран Танзанит : Потекнува од Танзанија, роден камен во декември и познат по тоа што го поддржува прочистувањето на телото додека ја стимулира перцепцијата и интуицијата. 2.62 каратно брилијантна принцеза сече сино симулиран танзанит 18 каратно бело цврсто злато дизајнер невестинска годишнина ангажман свадба три камен прстен.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата