• Свеж
Момени Козета Ориентални Цветни И Геометриски Традиционални Килими, Кафеава

Момени Козета Ориентални Цветни И Геометриски Традиционални Килими, Кафеава

DEN 1.67
Стока
Достапно е за нарачката

Сложената орнаментика на оваа традиционална колекција на теписи е богата со кралско разубавување. Inspбески и медалјони инспирирани од мароко потсетуваат на повторувачките обрасци на антички енкаустични плочки, пополнувајќи го подот со волшебни дизајни што се убави за гледање. Рачно тафтуваната конструкција ја подобрува занаетчиската убавина на секој подпокривка со траен квалитет исткаен од природни волнени влакна. Внатрешен Килим. Произведено Во Индија. Рака Тафтувана. Материјал : 100% Волна. Висина На Купот : 0,5".

Особините

Најдобрите понуди во категоријата