• Свеж
Дополнителен Филтер За Масло ЗА Чување, PH3786

Дополнителен Филтер За Масло ЗА Чување, PH3786

DEN 252.32
Стока
Достапно е за нарачката

Филтрите За Масло Со Дополнителен Чувар обезбедуваат напредна заштита на моторот за секојдневните возачи кои вршат рутински промени на маслото во ое (оригинална опрема) препорачани интервали. Фрам PH3786 Дополнителен Филтер За Масло Е дизајниран со комерцијален медиум за филтрирање измешан од целулоза и смола. Фрам Екстра Чувар Филтрите За Масло се совршена рамнотежа на ефикасноста на заробување нечистотија и капацитетот за задржување нечистотија и се дизајнирани за употреба со конвенционални или синтетички моторни масла. Без разлика што возите или какво моторно масло користите, ФРАМ има филтер за масло за вас. Заштитете го моторот на вашето возило со Филтер За Масло Со Дополнителен Штитник фрам денес Дизајниран за конвенционално моторно масло. Медиумите за мешање на целулоза и стакло обезбедуваат заштита од 10.000 милји. 95% ефикасност на филтрација. Идеална рамнотежа на ефикасноста на заробување нечистотија и капацитетот за задржување нечистотија. Специјалната мешавина на влакна и смола создава комерцијален филтер медиум кој обезбедува одлична заштита на моторот. Совршен филтер за секојдневни возачи кои вршат рутинско одржување на своето возило. ФРАМ PH3786 одговара изберете Форд И Меѓународни возила. Потврдете ја опремата. Не заборавајте ја вашата рамка филтер за воздух и воздух во кабината!.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата