• Свеж
2.72 кт овално намалување симулиран турмалин 18к розово злато годишнина ангажман ореол прстен големина 6.5

2.72 кт овално намалување симулиран турмалин 18к розово злато годишнина ангажман ореол прстен големина 6.5

DEN 1.00
Стока
Достапно е за нарачката

Клара пучи дизајнер накит изработен во Сад. направено да трае цел живот, совршено за секоја пригода, вклучително И Ангажмани,. Денот на вљубените, Годишнини, Предлози, Божиќ, Родендени, Денот На Мајката,. или Дипломирање. Испорачано во нашата Бесплатна Кутија за Подароци и сместено. вашиот избор на цврсти 14k или 18k автентицирани печат злато; секој. предметот е дизајниран, произведен и продаден исклучиво Од Клара. Пучи, загарантиран да биде вистински, без конфликти и придружуван. Со Нашата Автентичност Картичка. Нашето персонализирано ласерско гравирање. идеален е за секој спомен, подарок или спомен. А 60-ден кавга слободен враќање. опцијата се нуди Со Ограничена Доживотна Гаранција за. сите предмети, покривајќи оштетени, обезбоени или заматени камења; заменети без. полнење. Страничните камења се премиум руски Симулирани Дијаманти,. имитирање на појавата на откопани дијаманти. ** Сите барања за гравирање мора да бидат доставени веднаш. по или за време на исходот, испратете ни е-пошта директно на информации@ (максимум. од 6 знаци за текст)**. Синтетички скапоцени камења. се направени во лабораторија, изложувајќи ја истата хемиска, оптичка. & физички карактеристики на природни скапоцени камења. Лабораторија создадена и извори. секако, Симулираните Скапоцени Камења личат на вистински скапоцени камења за еден или повеќе. својства. И Синтетичките И Симулираните скапоцени камења опфаќаат зелена, 100% . еколошки метод за создавање. Симулиран Шампањ : лековит камен кој носи вистинска среќа во сите аспекти на животот, вклучително и бракот бидејќи овој скапоцен камен е поврзан со силна светлина. Обезбедува придобивки од енергијата јин-јанг. Симулиран Розов Турмалин : Претставува љубов кон филантропската работа и сочувство кон другите. Се користи за создавање сетила за љубов, задоволство, радост, спокојство и релаксација. Октомврискиот камен на раѓање. Симулирана тиркизна : Верувале античките луѓе да лекуваат и штитат. Декемврискиот камен на раѓање. Користејќи ја енергијата на водата, овој скапоцен камен е пример за виталноста на спокојството, моќта и прочистувањето. Синтетички Бел Сафир : најпопуларниот избор на сафир, роден камен на април, создавајќи интуиција, самопросветлување, транспарентност, енергија и сила. 2.72 Каратно овално исечено розово симулирано турмалин 18 каратно цврсто розово злато свршувачка за годишнината свадба ореол пасијанс со акценти прстен.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата