• Свеж
Miaенски Carat Carat T.G.W. Бело создадено моисанит Стерлинг сребрен полу-верен прстен

Miaенски Carat Carat T.G.W. Бело создадено моисанит Стерлинг сребрен полу-верен прстен

DEN 0.67
Стока
Достапно е за нарачката

Прераснете ја вашата loveубов еден кон друг со овој шармантен мијабела бел создаден моисанит полу-верен прстен. Изработено во бујно сребро сребро, овој беспрекорен прстен има 173 тркалезни, поставени бели бели создадени моисанит (1х1мм) скапоцени камења во мулти-речен, полу-евериенски опсег дизајн. Засилен со полиран финиш, овој прекрасен прстен е разноврсен моден додаток за специјални прилики. Овој прстен е сигурен дека ќе биде богатство. Направено во сребро. 4/5 CT T.G.W. Белиот создаде моисанитни скапоцени камења. Белиот создаден пресек на Моисанит : круг. Бело создадено моисанит Големина : 1x1mm. Песни поставени скапоцени камења. Ширина на опсегот : 3,8мм. Полу-еверичен прстен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Особините

Најдобрите понуди во категоријата